Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Uncategorized > ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
None

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email




subscribe!





Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή μετά την ισοπαλία της πρωτοπόρου ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ στην Κοζάνη με τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ και το ισόπαλο αποτέλεσμα στα ντέρμπι των Κομνηνών ανάμεσα στην ΠΡΟΟΔΟ και την Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΑ. Σπουδαίες νίκες πέτυχαν ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ και ΛΕΟΝΤΕΣ και βελτίωσαν την βαθμολογική τους θέση ενώ την ήττα γνώρισε η ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ στην Σκήτη από την ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΙΩΝ. Επανήλθε στις νίκες η ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ που νίκησε εύκολα στην Καισαρειά ενώ το ΒΕΛΒΕΝΤΟ επικράτησε της Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ και το ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ πέτυχε την πρώτη του νίκη επικρατώντας της ΝΕΑΠΟΛΗΣ.
Τα αποτελέσματα:
ΒΕΛΒΕΝΤΟ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 2-1
ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ – ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ 2-1
ΚΟΜΝΗΝΑ – Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΑ 3-3
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΙΩΝ – ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ 5-3
ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ – Α.Ε ΕΛΙΜΕΙΑΣ 1-5
ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΝΕΑΠΟΛΗ 2-1
ΛΕΟΝΤΕΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖ. 3-0
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖ. – ΓΑΛΑΤΙΝΗ 1-1
Η βαθμολογία:
1. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 25
2. ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΑ 19
3. ΚΟΜΝΗΝΑ 18
4. ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 17
5. ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΙΩΝ 17
6. ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 15
7. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖ. 14
8. ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ 12
9. ΛΕΟΝΤΕΣ 12
10. ΝΕΑΠΟΛΗ 11
11. ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ 10
12. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ 8
13. ΝΕΑΠΟΛΗ 8
14. ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖ. 4
15. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ 4
16. ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ 4
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖ. – ΤΣΟΤΥΛΙ 1-4
ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤ. 2-0
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΚΟΙΛΑΔΑ 3-0
ΕΡΑΤΥΡΑ – Α.Ε. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 1-0
ΠΟΛΥΜΥΛΟΣ – ΚΑΛΟΝΕΡΙ 1-1
ΔΑΝΑΟΙ ΚΟΖ. – ΧΑΡΑΥΓΗ 0-5
Η βαθμολογία:
1. ΧΑΡΑΥΓΗ 18
2. ΚΑΛΟΝΕΡΙ 17
3. ΤΣΟΤΥΛΙ 13 (-1)
4. ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 13 (-1)
5. ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖ. 12
6. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤ. 12
7. ΚΟΖΑΝΗ 2004 10
8. ΠΟΛΥΜΥΛΟΣ 8
9. ΕΡΑΤΥΡΑ 7
10. Α.Ε. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 5
11. ΔΑΝΑΟΙ ΚΟΖ. 4
12. ΚΟΙΛΑΔΑ 4
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΛΑΤΗ – ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ 0-3
ΛΙΒΑΔΕΡΟ – ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 2-2
ΑΙΑΝΗ – ΑΥΛΕΣ 3-4
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒ. – ΡΟΔΙΑΝΗ 1-1
ΚΡΑΝΙΔΙΑ – Ν. ΑΡΗΣ ΑΡΓΙΛΟΥ 3-4
ΜΕΤΑΞΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 1-0
Η βαθμολογία:
1. ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 19
2. ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 17
3. Ν. ΑΡΗΣ ΑΡΓΙΛΟΥ 17
4. ΙΩΝΙΚΟΣ 16
5. ΛΙΒΑΔΕΡΟ 16
6. ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ 15
7. ΡΟΔΙΑΝΗ 13
8. ΑΙΑΝΗ 9
9. ΚΡΑΝΙΔΙΑ 6
10. ΜΕΤΑΞΑΣ 6
11. ΕΛΑΤΗ 3
12. ΑΥΛΕΣ 3
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΗΣ ΠΤΟΛ. – ΚΡΥΟΒΡΥΣΗ 3-2
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ. 2-3
ΑΝΑΓ/ΣΗ ΠΤΟΛ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ. 2-1
ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ – ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ 0-1
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ – ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ 0-2
ΑΡΔΑΣΣΑ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4-0
Η βαθμολογία:
1. ΑΝΑΓ/ΣΗ ΠΤΟΛ. 24
2. ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ 19
3. ΑΡΔΑΣΣΑ 16
4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ. 12
5. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 10
6. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ 10
7. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9
8. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 8
9. ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ 8
10. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ. 8
11. ΚΡΥΟΒΡΥΣΗ 7
12. ΑΡΗΣ ΠΤΟΛ. 6

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
sidiros
x

Check Also

Γεραπετρίτης: Μέχρι τον Απρίλιο θα έχουμε 4,5 εκατ. δόσεις του εμβολίου της AstraΖeneca-Οξφόρδης

Κοινοποίησε το....FacebookTwitterPrintemail «Μέχρι τον Απρίλιο θα έχουμε 4,5 εκατομμύρια δόσεις του εμβολίου της AstraΖeneca», είπε σήμερα ο Γιώργος Γεραπετρίτης. Μιλώντας ...