Αρχική > Αθλητικά > Στίβος: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα- Στη 2η θέση ο Γαβριηλίδης του Αίολου

Στίβος: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα- Στη 2η θέση ο Γαβριηλίδης του Αίολου

Κοινοποιήστε το άρθρο... Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται ο Νίκος Γαβριηλίδης του Αίολου Μακεδονίας ο οποίος λίγες μέρες μετά τη πρόκριση του στο ευρωπαϊκό πρωταθλήμα στίβου νέων (Κ23) στο Μπίντγκοτζ, πήρε τη 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών- Γυναικών που γίνεται στη Πάτρα.

Ο Μιχάλης Αναστασάκης αναδείχθηκε για τρίτη διαδοχική χρονιά νικητής στη σφυροβολία. Ο έμπειρος αθλητής, λίγες ημέρες από το 77,72 μ. στη νικητή έστειλε τη σφύρα στα 74,76 μ. και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Δεύτερος με φετινό ρεκόρ ήταν ο Νίκος Γαβριηλίδης με 69,05 μ. και τρίτος ο Ιβάν Μενγκλεμπέη, που με 68,95 μ., επίσης βελτίωσε τη φετινή του επίδοση.