Αρχική > Αθλητικά > Γ΄ Εθνική: Ήττες για Φούφα και Εορδαϊκό

Γ΄ Εθνική: Ήττες για Φούφα και Εορδαϊκό

Κοινοποιήστε το άρθρο... Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Με ήττες συνέχισαν το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Μακεδονικός Φούφα και Εορδαϊκός.

Στη Πτολεμαΐδα σε ένα παιχνίδι όπου το αποτέλεσμα είναι μαγική εικόνα ο Καμπανιακός κέρδισε 3-2 τον Μακεδονικό Φούφα ο οποίος δημιούργησε και έχασε απίστευτες ευκαιρίες αλλά αντί να προηγείται βρέθηκε να χάνει με 3-0 πριν μειώσει.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο με πέναλτι του Ρακαβίνα στο 16ο και γκολ του Φούρτζιου στο 39ο.

Στο διάστημα αυτό ο Μακεδονικός έχασε απίστευτες ευκαιρίες αφού δεν μπόρεσαν να σκοράρουν οι Ρωμαίος και Τσικόπουλος σε τετ-α-τετ.

Στην επανάληψη ο Καμπανιακός σε μια ανύποπτη φάση έκανε το 0-3 με αυτογκόλ του Ζιώγα με τους γηπεδούχους να έχουν και πάλι τη πρωτοβουλία.

Από εκεί και μετά ο Μακεδονικός πίεσε και κατάφερε να μειώσει με απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρωμαίου και εκτέλεση πέναλτι από τον ίδιο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν.

Ο Μακεδονικός έπαιξε με   Δημητριάδη, Κοπατσάρη, Τζουβάρας(65’ Πιρίτζαους), Τακίδη, Σιδηρόπουλο, Δούφα (50’ Ζιώγα), Φωτιάδη, Τσόμπο, Τσικόπουλο (60’ Τσώτσο), Παπουτσίδη, Ρωμαίο

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Κασαπίδης (68’ Στεφανίδης), Αριζάνης (85’ Λεφίδης), Πανούσης, Ρακαβίνας, Μπέτσκα, Νικολόπουλος, Φουρτζίου, Τσότσκας (70’ Ντάρτζαλης), Ασλαμπάλογλου, Μπάλιος.

Στην Αριδαία ο Εορδαϊκός προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη δέχτηκε 2 γκολ και γνώρισε ακόμα μια ήττα στο τελευταίο του παιχνίδι για φέτος αφού τη τελευταία αγωνιστική θα έπαιζε με το Βατόλακο.