Αρχική > Uncategorized > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αποτελέσματα στα πρωταθλήματα υποδομής

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αποτελέσματα στα πρωταθλήματα υποδομής

Κοινοποιήστε το άρθρο... Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Συνεχίστηκαν το Σ/Κ και τα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. στις κατηγορίες τζούνιορ  και μίνι. Επίσης έγιναν και κάποια παιχνίδια εξ΄ αναβολής σε παιδικό και προπαιδικό.

 

Τα αποτελέσματα:

 

Παιδικό –Εξ΄ αναβολής

Αναγέννηση- Δαναοί 0-8

Ατρόμητος- Ακρίτες 5-1

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 70 8 34
2 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 41 8 34
3 Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 53 9 31
4 Π.Α.Ο. Κοίλων 41 7 30
5 Δαναοί 2000 Κοζάνης 44 7 27
6 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας 39 13 23
7 Ακαδημία Αετός 32 17 22
8 Α.Ο. Κρόκου 25 12 21
9 Τιτάν Σερβίων 29 16 20
10 Ακρίτες Κοζάνης 27 21 16
11 Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας Β΄ 23 39 14
12 Κοζάνη 2004 23 42 14
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 29 42 13
14 Π.Α.Ο. Κοίλων Β΄ 19 43 6
15 Α.Σ. Βελβεντό 14 50 6
16 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ 13 78 6
17 Ερμής Αμυνταίου 15 46 5
18 Κεραυνός Πετρανών 6 85 0

 

Ο Ερμής Αμυνταίου έχει -4 βαθμούς και η Αναγέννηση Πτολ. -2

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης Β´ , Τιτάν Σερβίων , Α.Ο. Κρόκου , Δαναοί 2000 Κοζάνης , Ακρίτες Κοζάνης και Α.Σ. Βελβεντό έχουν από 1 αγώνα λιγότερο .

 

Η επόμενη αγωνιστική:

 

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας Π.Α.Ο. Κοίλων Β΄
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Π.Α.Ο. Κοίλων
Δαναοί 2000 Κοζάνης Κοζάνη 2004
Κεραυνός Πετρανών Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας Β΄ Ακρίτες Κοζάνης
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας Ερμής Αμυνταίου
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Τιτάν Σερβίων
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ Α.Ο. Κρόκου
Ακαδημία Αετός Α.Σ. Βελβεντό

Προπαιδικό

Α΄ Όμιλος- Εξ αναβολής

Γρεβενά Αεράτα -Τιτάν Σερβίων  5-0

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης 51 1 33
2 Γρεβενά Αεράτα 54 9 27
3 Κοζάνη 2004 32 9 27
4 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας 60 22 26
5 Π.ΑΟ. Κοίλων Κοζάνης 43 17 25
6 Ακρίτες Κοζάνης 34 13 19
7 Α.Μ.Σ. Γαλατινής 35 36 13
8 Φ.Σ. Κοζάνη 16 49 10
9 Τιτάν Σερβίων 16 42 9
10 Δράσις Τσοτυλίου 14 40 9
11 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 17 51 6
12 Α.Ο. Κρόκου 12 55 5
13 Αλιάκμων Αιανής 8 48 1

 

Ο Αλιάκμων έχει -2 βαθμούς

Δεν έχει κάνει το ρεπό της η Ακαδημία Σιάτιστας

 

Η επόμενη αγωνιστική:

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας  Ρεπό
Αλιάκμων Αιανής Φ.Σ. Κοζάνη
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης
Γρεβενά Αεράτα Π.ΑΟ. Κοίλων Κοζάνης
Κοζάνη 2004 Α.Ο. Κρόκου
Ακρίτες Κοζάνης Δράσις Τσοτυλίου
Α.Μ.Σ. Γαλατινής Τιτάν Σερβίων

Β΄ Όμιλος- Εξ΄ Αναβολής

Θύελλα Φιλώτα -Εθνικός 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 94 4 33
2 Ακαδημία Αετός 91 10 33
3 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 49 20 24
4 Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 41 22 24
5 Ηρακλής Δρεπάνου 35 41 19
6 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ 34 29 15
7 Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β΄ 23 31 15
8 Θύελλα Φιλώτα 41 35 14
9 Δαναοί 2000 Κοζάνης 21 48 11
10 Ερμής Αμυνταίου 25 64 7
11 Εθνικός Πτολεμαΐδας 21 81 5
12 Ακαδημία Αετός Β΄ 15 59 2
13 Α.Ε. Περδίκα 0 46 -6

 

α) Α.Ε. Περδίκκα αποχώρησε από το πρωτάθλημα .

β) Ο Εθνικός Πτολ. και ο Ερμής Αμυνταίου έχουν -2 βαθμούς.

γ)Η Ακαδημία Αετός  Β´ και η Θύελλα Φιλώτα έχουν -4 βαθμούς.

 

Η επόμενη αγωνιστική:

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄
Ερμής Αμυνταίου Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β΄
Εθνικός Πτολεμαΐδας Ακαδημία Αετός Β΄
Θύελλα Φιλώτα Δαναοί 2000 Κοζάνης
Ηρακλής Δρεπάνου Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Αετός Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

 

Τζούνιορ- 1ος Όμιλος- 8η Αγωνιστική

Κεραυνός Πετρανών Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0 16
Φ.Σ. Κοζάνη Β΄ Δόξα Λευκόβρυσης 3 0 α.α.
Φ.Σ. Κοζάνη Ακρίτες Κοζάνης 2 0
Ηρακλής Δρεπάνου Α.Μ.Σ. Γαλατινής 3 0 α.α.
Τιτάν Σερβίων Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας 2 0
Α.Ο. Κρόκου Δαναοί 2000 Κοζάνης Β΄ 7 0
Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Κοζάνη 2004 10 0

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Α.Ο. Κρόκου 33 9 21
2. Φ.Σ. Κοζάνη 45 6 19
3. Φ.Σ. Κοζάνη Β΄ 23 22 18
4. Ακρίτες Κοζάνης 56 12 17
5. Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης 41 8 17
6. Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 36 9 16
7. Τιτάν Σερβίων 33 17 14
8. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας 18 10 9
9. Κοζάνη 2004 24 26 9
10. Ηρακλής Δρεπάνου 12 40 6
11. Κεραυνός Πετρανών 16 61 6
12. Α.Μ.Σ. Γαλατινής 21 26 4
13. Δαναοί 2000 Κοζάνης Β΄ 7 78 0
14. Δόξα Λευκόβρυσης 0 41 -6

 

α) Η Δόξα Λευκόβρυσης  αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .

β) Φ.Σ. Κοζάνη  και Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  έχουν από 1 αγώνα λιγότερο .

γ) Η Γαλατινή έχει ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς

 

2ος Όμιλος

 

Ακαδημία Ηρακλή Ερμής Αμυνταίου 4 1
Ακαδημία Αετός Πτολεμαΐδας Ακαδημία Ηρακλή Β΄ 3 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Δαναοί 2000 Κοζάνης 4 2
Α.Ε. Περδίκα Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β΄ 2 6
Θύελλα Φιλώτα Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ 2 3
Εθνικός Πτολεμαΐδας  Ρεπό
Ακαδημία Αετός Πτολεμαΐδας  Β΄ Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1 2

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 49 5 21
2 Ερμής Αμυνταίου 51 22 16
3 Δαναοί 2000 Κοζάνης 66 8 15
4 Ακαδημία Ηρακλή 24 13 15
5 Ακαδημία Αετός Πτολεμαΐδας 45 21 13
6 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ 28 15 13
7 Ακαδημία Ηρακλή Β΄ 31 35 12
8 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 29 19 10
9 Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β΄ 21 37 10
10 Ακαδημία Αετός Πτολεμαΐδας  Β΄ 11 36 7
11 Α.Ε. Περδίκα 12 80 3
12 Θύελλα Φιλώτα 13 24 1
13 Εθνικός Πτολεμαΐδας 8 73 0

 

α) Έκαναν το ρεπό τους  : Θύελλα Φιλώτα , Ατρόμητος Πτολεμαΐδας, Ακαδ. Ηρακλής  Πτολ. , Δαναοί 2000 Κοζάνης , Ατρόμητος Πτολ. Β΄, Ακαδημία Αετός Β΄,Αναγέννηση Πτολ. . και Εθνικός.

β) Η Θύελλα Φιλώτα έχει -2 βαθμούς.

Γ)Δαναοί και Φιλώτας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Μίνι 1ος Όμιλος

 

Α.Ε. Κοζάνης Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 1 11
Α.Μ.Σ. Γαλατινής Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης 1 6
Τιτάν Σερβίων Α.Ο. Κρόκου 2 1
Ακρίτες Κοζάνης Μακεδονικός Κοζάνης Β΄ 10 0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας Φ.Σ. Κοζάνης 0 0
Ηρακλής Δρεπάνου Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β’ 0 7
Κεραυνός Πετρανών Μακεδονικός Κοζάνης 2 0

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 40 10 24
2 Φ.Σ. Κοζάνης 45 4 22
3 Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης 46 10 21
4 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σιάτιστας 17 8 17
5 Ακρίτες Κοζάνης 37 10 15
6 Τιτάν Σερβίων 42 27 13
7 Μακεδονικός Κοζάνης 32 17 12
8 Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης Β’ 19 24 10
9 Α.Μ.Σ. Γαλατινής 19 27 9
10 Κεραυνός Πετρανών 11 28 8
11 Α.Ε. Κοζάνης 16 36 6
12 Α.Ο. Κρόκου 16 31 4
13 Ηρακλής Δρεπάνου 2 52 3
14 Μακεδονικός Κοζάνης Β΄ 4 62 0

 

 

2ος όμιλος

 

Ακαδημία Αετός Ερμής Αμυνταίου 1 11
Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας Μακεδονικός Φούφα 16 0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Θύελλα Φιλώτα 9 0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ Εορδαϊκός 2007 0 14
Μέγας Αλέξ. Αετού Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3 2
Δαναοί 2000 Κοζάνης Δαναοί 2000 Κοζάνης Β΄ 10 1

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 64 9 21
2 Εορδαϊκός 2007 51 9 21
3 Μέγας Αλέξ. Αετού 50 12 21
4 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 60 13 18
5 Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας 49 19 15
6 Δαναοί 2000 Κοζάνης 48 19 15
7 Ερμής Αμυνταίου 35 33 12
8 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Β΄ 20 54 6
9 Δαναοί 2000 Κοζάνης Β΄ 17 76 6
10 Θύελλα Φιλώτα 8 38 4
11 Ακαδημία Αετός 9 72 3
12 Μακεδονικός Φούφα 8 65 0

 

Η Θύελλα Φιλώτα έχει -2 βαθμούς

 

Κοινοποιήστε το άρθρο... Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.